neljapäev, 5. detsember 2013

Väike WeDo koolitus

Kuna LEGO WeDo pakkus huvi ka teistele õpetajatele, otsustasime, et saame ühel lõunaajal kokku ja räägin põgusalt ka teistele huvilistele, mida see kõik endast kujutab. 
Minikoolitusele tuli 5 IT huvilist - direktor Triinu, õppealajuhataja Urve, Vallatute õpetajad Piret ja Anneli ning Rüblikute õpetaja Sigrit.

Arutlesime, mis teeb robotist roboti. Jõudsime järeldusele, et robot on alati nii tark, kui inimene ta teinud on. Robotit ei juhi keegi - ta saab andurite abil ümbruskonnast infot ja vastavalt sellele võtab vastu iseseisvaid otsuseid.
Uurisime ka andureid ja kuidas need töötavad. Liikumisandur - selle ees tuleb viibutada millegagi. Kallutusandur - seda tuleb kallutada.

Kuna meil oli ühekordne koolitus, siis ma piiranguid ei seadnud - lasin kõikidel ise valida, mis robitit nad ehitada soovivad.

Urve ja Triinu valisid esimeseks robotiks WeDo "Tiibulehvitava linnu"
Anneli, Piret ja Sigrit valisid esimeseks robotiks WeDo "Krokodilli"
Kui ma olen eelnevalt rääkinud, et WeDo huviringis on lapsed nii vaiksed ja kui on mingi jutuvada, siis see on olnud alati asjakohane ja robotitega seonduv, siis sama lugu on ka suuremate huvilistega. Kõik nokitsesid nii huviga, vahepeal oli kuulda "see tükk on liiga väike" ja asuti edasi ehitama. :)

Valmis robotid pakkusid kõigile suurt huvi. Programmeerimine pikka seletamist tegelikult ei vajanud, oli vaja lihtsalt tutvustada, mida mingi ikoon tähendab ja kuidas neid ritta laotakse.  
Kui kõik valmis oli, siis demonstreeriti ka teistele, kuidas robot töötab. 
Pedagoogid sattusid hoogu ja soovisid ka teist robotit ehitada. Mine tea, millal jälle saab :)

Triinu ja Urve teiseks robotiks sai WeDo "Laulvad linnud"

Nende eelmisel linnul mootorit polnud, seega oli teine robot kindlasti midagi väga teistsugust. :)

Anneli ja Pireti teiseks robotiks sai WeDo "Hiiglane".

See robot oli ehituse poolest üsna keeruline ja kui programmi nägi, siis läks pisut katki. :) 

Sigrit sai seekord üksi arvuti taga nokitseda. Tema robotiks oli WeDo "Vurr"
Vurr pakub lusti sellega, et programmeeritakse robot tööle ja see annab vurrile vajaliku hoo sisse. 

Kokkuvõtvalt võib öelda, et minikoolitus läks väga toredalt. Kõik osalised meisterdasid suure huviga, said ise roboteid ehitada ja neid programmeerida. Kui väiksed robootikud on väga pühendunud ja asjalikud, siis need õpetajad olid samasugused - oli näha, et nende silmad lõid samuti särama nagu lastel. :)
Loodetavasti sai keegi indu, et ka ise väikest robootikaringi teha. :)

Ave 
Pesamunade õpetaja
Tallinna Mardi Lasteaed

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar