neljapäev, 28. november 2013

9.tund - WeDo robot "Purjekas"

Valisime järgmiseks robotiks purjeka. Kuna ühel tüdrukul teisi meeskonnaliikmeid sellel korral polnud, siis ütles ta juba hommikul, et mina olen tema paariline. Muidugi see, et ma paariline olen, ei tähenda, et ma asju eest ära teeksin, vaid aitan lihtsamate asjadega (nagu tükkide otsimine), et laps võimalikult palju suudaks ise ära teha.
Kui robotid valmis olid, hakati programmi kirjutama. Esialgsel robotil andureid veel küljes polnud. 
Lisaks esialgsele robotile, pakkus programm ka pisut huvitavamat lahendust, sest mida rohkem andureid, seda põnevam ju robot tuleb :)
Robotile lisati kallutusandur ja tehti juurde uus programm. Tegelikult oli üks meeskond nii hakkaja, et pani juba esialgse roboti ehitamise ajal anduri külge, sealjuures ilma juhiseid nägemata. :) Omaalgatus ja huvi asja vastu on neil lastel kindlasti olemas!
Praegu tundub, et sellel aastal on meil vaid kaks tundi jäänud - 28.11 ja 05.12, sest pärast seda on lasteaias jõulutralli, oi kui palju, ja saal ilmselt on hõivatud.

Pisut ROBOTEXist ka.
Kui tunnis küsisin lastelt, kas keegi seal uudistamas ka käis, siis osad käisid laupäeval ja mõni ka pühapäeva. Ise käisin ka vaatamas pühapäeval 17.11, kuna laupäeval polnud mind Eestis. Eelkõige käisingi vaatamas robotite jalgpalli, vahepeal, kui ootamist palju, siis uurisin, mis põnevat veel näidatakse. 
Tundub, et varem pole üritus nii suur olnudki. Nii palju erinevaid roboteid ja kõikidele suur hulk inimesi kaasaelamas. Pealegi on üritus tasuta. Väga rõõmustav, et nii palju lapsi oli, kes kogu sellest tehnoloogiast ja robootikast huvitatud on.


Kui ma esimest korda kodustatud iRobot Roombat nägin, siis olin üsna ehmunud. Nüüd toimetab üks selline aeg-ajalt toas ringi ja korjab tolmu kokku. Aga kui sõbranna esimest korda seda imemasinat nägi, arvas, et tegemist on graatsiaketta või kaaluga ja püüdis sellele peale astuda, õnneks tabas ta nuppu ja robot jooksis eest ära. :)

Mõned pildid ROBOTEXilt:
Leidsime WALL-E

Võistlejad

Kui eelnevatel aastatel on jalgpallirobotid kõik üsna sarnase ehituse ja põhimõtetega olnud (mulle nii tundunud), siis seekord üllatas kindlasti Raud-3 oma teistsuguse lähenemisega. Kindlasti annab selline lähenemine ka teistele häid mõtteid järgmiseks võistluseks.

Ave
Pesamunade õpetaja
Tallinna Mardi Lasteaed

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar