esmaspäev, 18. november 2013

8.tund - WeDo robot "Lõvi"

Sellel tunnil võtsime ette lõvi-roboti. Kuna lapsi oli ikka vähe, jagasin lapsed nii, et sain jällegi ühe arvuti taga ise konstrueerida ja programmeerida. 
Ise arvasin, et küllap ma esimesena valmis saan. Mitte, et meil võistlus oleks olnud, aga lihtsalt eeldasin, et mul legodega juba kogemust küll - lapsed võtavad rühmas aeg-ajalt mind appi ehitama ja legodele pealeastumisest ei hakka rääkima, sest see valu on enam-vähe kirjeldamatu. :) 
Arvasin, et täiskasvanud inimene suudab kiiremini tegutseda, aga võta näpust. Isegi, kui alguses tundus, et ehitamine tuleb mul hästi välja, siis kuskil suutsin ikka midagi valesti teha ja poolik lõvi lihtsalt lagunes mu käte vahel ära. Kui ümberringi uudistama hakkasin, kaugel lapsed on, siis avastasin, et nemad hakkavad juba programmeerima. :)
Lastele toonitan küll, et püüdku need tükid tugevasti kinnitada, muidu robot läheb katki. Vähemalt teoorias olen ma tugev. :)
Juhised


Nagu kõik juba aru said, siis lastel valmisid robotid kiiremini ja paremini ka. Nemad on juba parktikas ka tugevad (tükid kõvasti kinni)!

Töö peab lõbus olema :)


Lõvi juhtmestiku kontrollimine

Mis ma nüüd öelda tahan on lihtne tõde - lapsi ja nende oskuseid ei tasu alahinnata. Kui tegevus pakub rõõmu ja huvi, siis on nad parajad meistrid juba lühikese ajaga. 
Lapsed tunnevad ikoone väga hästi, teavad, mida miski teeb. Nagu ma eelmises postituses mainisin, siis ühed poisid seletasid direktorile, mida tähendab number mootori ikooni all ja et täring tähendab juhuslikku kiirust, siis nüüd tulid lapsed ise sellepeale, et number heli ikooni all tähendab erinevat heli. Ja number 14 heliikooni all on lõvi möirgamine. :) 
Kui esimene pool ülesandest tehtud sai - lõvi ja tema programmeerimine. Siis tegime lõvile ka ühe kondi närimiseks ja lisasime vastava programmijupi. Robot töötas nii :esmalt tuli vajutada "A" tähte, mis pani lõvi-roboti tööle. Liivakell tähistab ootamist ja ootamine kestis seni, kuni kallutati konti (millel oli kallutusandur küljes), siis tegutses lõvi edasi ja "sõi" kondi ära. Loomulikult käis söömise juurde vastav heli "krõmpsatus".

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar