esmaspäev, 4. november 2013

6. tund - WeDo robot "Hiiglane"

Oh, seda köha, nohu ja palavikku. Paistab, et külmad tuuled on meie lapsed kätte saanud.
Seekord oli meil tunnis viis last. Tegin kahesed grupid, ühte läksin ise. Arvasin, nii on hea võimalus kõikidel kohalolijatel rohkem panustada oma tegevusesse. Tund oli harjumatult vaikne. Ma ei ütleks, et muidu oleksid meie tunnid lärmakad, vaid nüüd oli kohe eriti vaikne.

"kraana" ehitus
Lapsed avaldasid soovi hiiglast ehitada. Kuna eelmisel korral ühed koolilapsed seda ehitasid, siis teadsin ka ise, mida oodata. Tegemist oli kohati eriti peene näputööga ja kui midagi katki läks, siis tuli kohati päris palju tükke lahti võtta ja otsast alustada. Üks koht sellel hiiglase robotil oli niivõrd raske, et kõigil läks üks ja sama koht lahti, kuid sellest lapsed õppisid, et legotükid tuleb omavahel tugevamini kinnitada.

Robot, mis paneb hiiglase liikuma
Roboti programm oli selline, et kui mootor tööle panna, siis tala abil tõstetakse hiiglane ülesse. Muutsime programmi pärast ka selliseks, et hiiglane alla tagasi tuleks. Laste jaoks tundus programm üsna loogilisena - kui sa tahad, et robot midagi teeks, siis tuleb ta ju ise seda tegema panna.


WeDo Hiiglane

Ave
Pesamunade õpetaja
Tallinna Mardi Lasteaed

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar