neljapäev, 28. november 2013

10.tund - WeDo robotid "Jalgpall - ründaja", "Jalgpall - väravavaht" ja "Jalgpall - fännid"

Olime robotiehitamisega jõudnud sinnani, et tunnimaterjalidest (kus on 11 vahvat robotit) olid tegemata veel "Jalgpall - ründaja", "Jalgpall - väravavaht" ja "Jalgpall - fännid". Aga neid ei saagi eraldi teha - õigemini saab, aga eraldi iseseisvalt polegi neil väga mõtet, sest kes on fännid, kui neil pole jalgpallimeeskonda, kelle kaasa elada. Või kes on väravavaht, kui tal pole vastast, kes palle sisse lööks? 

Kui ma ise sellel WeDo koolitusel käisin, siis jagati meid samuti ära mitmesse gruppi ja mäletan, et tookord saime ehitada neid fänne. Muidugi sai vahvat robotit ka filmitud ja siis hiljem toonastele oma rühma lastele ka näidatud, kellest kolm nüüd ka minu robotiringis käivad. 

Jalgpallivõistlus

Rääkisin lastele, et kui me need robotid täna ära ehitame, siis oleme kõik robotid ära teinud. Mõni läks näost kohe eriti kurvaks, kuid lohutasin ja ütlesin, et teeme järgmisel nädalal ka veel tunni ja mõtleme siis midagi ikka välja, mida ehitada. Võime teha samasuguse tunni, nagu täna, kuid vahetame ära, kes-mida ehitab. Kuid kurbusega annan teada, järgmine tund 05.12 on meie grupi viimane tund. 
Ja järgmiste robootikahuvilistega alustame uuel aastal.

Neljapäeval 04.12 tutvustan ma teistele Mardi Lasteaia õpetajatele ka meie legokomplekti ja programmi ning mida vahvat sellega teha saab. Ideaalis hakkab uuel aastal keegi veel lisaks minule legoringi tegema, et rohkem lapsi sellest osa saaksid võtta. :) Head asja tuleb ju ikka teistega jagada. Proovin ka sellest ettevõtmisest väikse postituse teha.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar